Sintrex tester do wykrywania nowotworu

Domowy test diagnozujący nowotwory przewodu pokarmowego, żołądka, jelit, gruczołu mlekowego

Test Sintrex – określa poziom kwasu 5-hydroksyindolooctowego w organizmie człowieka : wskazania do badania

Kiedy wykonuje się badanie kwasu 5-hydroksyindolooctowego?

Wskazania do badania to:
podejrzenie czynnego hormonalnie nowotworu przewodu pokarmowego (rakowiaka),
monitorowanie rozwoju i leczenia rakowiaka,
diagnozowanie mastocytozy,
podejrzenie i monitorowanie innych nowotworów neuroendokrynnych

Kwas 5-hydroksyindolooctowy (5-HIAA) przydaje się w diagnostyce rakowiaka. Aby oznaczyć kwas 5-hydroksyindolooctowy, trzeba wykonać badanie moczu.

Kwas 5-hydroksyindolooctowy: co to jest?

Kwas 5-hydroksyindolooctowy (5-HIAA) to organiczny związek chemiczny, który jest produktem metabolizmu tryptofanu i rozpadu serotoniny. Tryptofan to aminokwas białkowy, a serotonina – hormon tkankowy. Oznaczenie 5-HIAA stosuje się przede wszystkim w diagnostyce rakowiaka i innych nowotworów neuroendokrynnych.

W moczu zdrowego człowieka stężenie 5-HIAA jest niewielkie. Rakowiaki produkują nadprogramowe ilości serotoniny, a to wiąże się z podwyższonym stężeniem 5-HIAA w moczu chorego. Zwiększone wartości 5-HIAA czasem występują także w przebiegu raka płuc i trzustki

Badanie testu Sintrex – kwas 5-hydroksyindolooctowy: jak się przygotować do badania?

Przed badaniem testem Sintrex należy na trzy dni powstrzymać się od jedzenia określonych rzeczy i przyjmowania pewnych leków, przede wszystkim tych, które zawierają tryptofan.
nie jeść bananów, awokado, ananasa, orzechów, czekolady oraz pić herbaty czy kawy -te produkty mogą wpłynąć na dodatni wynik testu,
na dodatni wynik testu mogą mieć również leki takie jak paracetamol, salicylany, metysergid, fenobarbital i niektóre cytostatyki,
wynik fałszywie ujemny może być efektem spożycia alkoholu – dlatego też należy nie spożywać alkoholu przed wykonaniem testu,
niektóre leki z grupy neuroleptyków, inhibitorów MAO, metylodopy, izoniazydu i kwasu acetylosalicylowego mogą również wpłynąć na fałszywy wynik testu.

Wyniki badania

Wynik negatywny świadczy o tym, że poziom metabolizmu kwasu 5-hydroksyindolooctowego jest prawidłowy. W przypadku wyniku pozytywnego należy w ciągu 3 dni wykluczyć wszystkie czynniki interferujące (nie pić alkoholu, nie brać leków, pić mało wody, nie spożywać produktów ani odżywek o dużej ilości białka i aminokwasów) i powtórzyć badanie. W przypadku, gdy wynik jest wciąż pozytywny, należy zasięgnąć porady lekarza.

Główne składniki

Kwas azotowy dymiący, kwas siarkowy 6N, azotan (V) rtęci (I), siarczan (VI) rtęci (II), 2- naftol, woda dejonizowana

Warunki przechowywania i okres przydatności

Produkt należy przechowywać w przewiewnym i suchym pomieszczeniu nie narażając go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub źródła ciepła. Temperatura przechowywania: 5-40°C. Okres przydatności- 3 lata.

 

więcej informacji na blogu http://sintrex.pl